avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters429712

Activitate ContSters429712

Sa inteleg ca am dreptul de a munci,cat mai multe ore pe zi la un salariu minim pe economie si sa nu comentez pre mult sa nu ma pun rau cu conducerea...ha haha haaa..!!!....si protectie sociala din partea AJOFM : ZERO . Interesant raspuns
Din data de 04.05.2017 mi-a incetat contractul individual de munca conform art.81 alin.1 din Legea 53/2003-Codul muncii-republicat.Care este timpul limita de depunere a dosarului de somaj?(am inteles ca ar fi de 12 luni de la data incetarii contractului de munca ).De exemplu pot sa-l depun dupa 5 luni de la data incetarii respectivului contract si care va fi procedura de calcul a drepturilor cuvenite?Voi pierde drepturile banesti echivalente intarzierii depunerii dosarului? Poate cunoaste cineva raspunsul ca sa nu #-o
Buna ziua ! Imi spune-ti va rog ce se întâmplă in momentul in care plec din apartament pentru o perioada nedeterminata. Care sunt obligațile mele de plata lunara in afara de întreținerea cu cheltuielile neprevăzute condominiului.Va Mulțumesc