avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Activitate fekete terez

Activitate fekete terez

Buna ziua. A decedat sotul meu nu ám avut copii. Intrebare mea este cat mostenesc EU ca sotia si are doua frati din care unu dintre ei este decedat dar traieste sotia sí are un nepot care dintre ei vine mostenitor sí nu traiesc nici parinti decedatului cum se inparte mostenirea. Multumesc
Buna ziua Ce pedeapsa primeste daca au iesit 1,5 alcoolism in sange condus o autoturisme. Multumesc
A fost facuta succesiunea dupa socrii proprietarii sunt acum o fata al socri si un nepot..Cu stima
Daca socri asa au folosit timp de 60 de an ca uzucapiune au fost platit si impozitul dupa terenul de 94 mp atunci si eu ca mostenitor trebuie sa cer uzucapiune?Multumesc mult .Cu stima
Am mostenit o casa cu teren total 410mp din care in teren 94mp este al statului roman .Vrem sa vindem casa si noul cumparator vrea sa nu mai apare si statului roman intabulat .Ce procedura este trebuie sa cumparam de la primarie ?Socri asa au folosit timp de 60 ani..Avem probleme cu vanzare pt ca nimen nu vrea sa cumpere cu terenul al statului roman .in situatia asta cum se procedeaza? Multumesc .Cu stima