avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate Paica Florica

Activitate Paica Florica

Va multumesc f mult
O zi excelenta va doresc
Multumesc f mult,nu m am exprimat corect:mama este la azil privat,diferenta de la pensia mamei la costul azilului o suporta tatal.Intrebarea este daca sotul(tatal nostru)este obligat sa suporte diferenta si daca si copii sunt obligati sa participe la aceasta diferenta(intre pensia mamei si pretul azilului)sau daca legea stipuleaza fiecare cu cat trebuie sa participe.Cand m am referita daca estevdiferenta m am referit daca cota de participare a tatei si a copiilor este egala la privat cu cea de la stat.Va multumesc f mult si imi cer scuze pt incoerenta
Daca mama este dusa la azil,are pensie minima(800 lei)diferenta ce trebuie suportata de familie(sot si copii)cum se plateste de fiecare in parte?Este diferenta de azil(casa de batrani)de stat sau privat?
Va multumesc f mult
Multumesc ca existati.Sunt proprietara pe casa,fiul meu are viza de flotant.Doreste sa se casatoreasca iar eu nu vreau sa i fac viza de flotant viitoarei sale sotii.Ma obliga legea sa ii fac viza de flotant si daca nu sunt obligata faptul ca se casatoreste cu el are snimite drepturi?Multumesc f mult si doresc sa mentionez ca am motive ff intemeiate sa nu ii fac viza de flotant,nu este un moft
Răspuns la discuția sot pensionar decedat
Va multumesc f mult
Sotul pensionar LV decedat,sotia pensionara LV beneficiaza de un procent stabilit prin lege din pensia sotului decedat?Nu ma refer la pensie de urmas.Va multumesc f mult
Răspuns la discuția Retragere numerar bancomat
Multumesc f mult
Daca am card la o banca si vreau sa scot pensia de la alta banca se percepe comision? Si daca da,este suma fixa sau funtie de suma retrasa? Multumesc f mult
Răspuns la discuția procura banca -drepturi
Multumesc f mult
Fiica mea are credit la o banca(credit imobiliar).Eu am imputernicire la acea banca din partea fiicei mele(nu stiu ce s a prevazut in aceasta imputernicire pt ca s a operat direct in banca).Doresc sa depun o suma de bani in contul ei si sa platesc o parte din rate si refacerea scadentarului cu scurtarea termenului de achitarea ratelor Pot eu sa fac acest lucru sau doar fiica mea?Multumesc ca existati