avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Activitate Slama Sanda

Activitate Slama Sanda

Răspuns la discuția Buna ziua
Multumesc frumos problema e ca imi e teama locuim aproape de el si politia nu e mereu langa noi e un om fara scrupule
Răspuns la discuția Buna ziua
Buna ziua aici ai nevoie de avocat asta e problema mi s-a oferit din oficiu dar tot mi se cer bani nu inteleg de ce avocatul trebuie sa-l caut singura si problema e ca sunt disperata sunt hartuita cu mesaje atat eu cat si fetita
Discuție Buna ziua
Sunt in Germania de 3 ani sunt casatorita si am o fetita de 10 ani din ianuarie sunt separata de sotul meu deoarece am fost agresata fizic si verbal in nenumarate randuri as vrea sa divortez nu stiu unde sa ma adresez si ce sa fac deoarece nu am bani sa platesc un avocat am declarat separarea si am primit o hartie care zice ca nu trebuie sa platesc avocat dar mi se cer sume enorme cand apelez la avocati va rog sa-mi spuneti ce sa fac va multumesc frumos
Buna ziua numele meu este Sanda si am o foarte buna prietena care are un copil cu handicap locomotor din nastere noi locuim in Germania si am fost la toate institutiile cred eu pentru a vedea ce drepturi are copilul am cerut o masina sau un taxi care sa il duca de acasa la scoala si inapoi pentru ca oboseste foarte tare si se deplaseaza greu suntem trimis de la primarie la Aok si la Landratsamt si tot nu se rezolva nimic a primit copilul un card de handicap cu 50 si ni se spune ca trebuie sa fie 60 sa aiba drepturi dar nu am fost trimisi sa fie evaluat copilul tin sa precizez ca a avut mai multe operatii ultima fiind facuta aici in Germania va rog sa ne spuneti care sunt drepturile acestiu copil si a parintilor Va Multumesc anticipat