avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate Baron neda

Activitate Baron neda

Buna,as dori sa stiu daca se poate cumpara un teren extravilan de la un revolutionar.Multumesc
Mulțumesc pentru răspuns dar revin: dacă recunosc in instanța ceea ce s-a întâmplat cu adevărat este vreo posibilitate sa se schimbe lucrurile?
Menționez ca sunt sub control judiciar de 120 de zile într-un dosar cu tulburarea liniștii publice și distrugere făcute in stare de recidiva,mi se mai poate prelungi inca odată după astea 120 de zile iar dosarul este in instanta
Răspuns la discuția Am vreun drept la moștenire?
S-a recăsătorit și și-a făcut alta familie și pe mine m-a dat la o parte nu a plătit nici pensie alimentara și nici nu a interesat-o de soarta mea
Răspuns la discuția Am vreun drept la moștenire?
Problema e ca nu m-a crescut m-a abandonat
Răspuns la discuția Am vreun drept la moștenire?
Nu s-a notificat nimic la banca și nici explicație nu are.ce îmi rămâne de făcut?
Părinți mei au avut un apartament iar prin 1992 tatăl meu a murit iar mama mea a vândut apartamentul eu fiind minora,am vreun drept la bani ?va mulțumesc
Martori au fost cu mine in mașina când a avut loc evenimentul mai trebuie audiați încă o data?
Am și martori in dosar care pot sa specifice ca m-am aparat,cum as putea fi încadrat la legitima apărare?de ce dovezi as mai avea nevoie ?va mulțumesc
As dori sa specific! Ca nu eu am intrat intenționat cu mașina intr-o alta mașina și pur și simplu după ce am coborât din mașina am lovit mașina acelui om cu un casetofon din bordul mașini căci vroia sa dea cu mașina peste mine după care m-am retras și strigam după poliție! Si totuși după toate acestea! Sunt inculpat! Va rog spuneți-mi ce trebuie sa fac in cazul meu de recidiva!