avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Activitate Marin E.

Activitate Marin E.

Răspuns la discuția Pontaj voluntariat
Nu...au spus sa completez eu,cât si când ca si gazdă...in functie de programul de munca actual.
Răspuns la discuția Pontaj voluntariat
Sa inteleg ca eu,ca reprezentant al instituției gazdă,pot modifica nr. de ore de voluntariat si repartizarea lor lunar,in functie de timpul liber rămas, in afara contractului de munca actual?
Buna ziua.As dori sa aflu cate ore poate fi pontat lunar in mod legal un voluntar,ținând cont de faptul că el prestează cu contract de munca norma intreaga in aceeasi instituție,dar pe alta functie decât cea in care dorește să facă voluntariatul.Multumesc.
Răspuns la discuția Spor șef secție medicala
Vă mulțumesc!
Răspuns la discuția Spor șef secție medicala
Da.Mi s-a schimbat funcția din asistent medical în asistent medical coordonator prin decizie emisa de conducere.
Buna ziua.Sunt asistent medical principal,cu o vechime de 25 de ani si am fost numit de curând coordonator al unui compartiment medical cu 20 de paturi,autonom.As dori sa va întreb dacă beneficiez de spor suplimentar conform atribuțiilor suplimentare identice cu ale unui asistent sef de sectie(de 25 de paturi -de ex.),și care este legea unde se specifica asa ceva.Mulțumesc!