avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 380 soluții astăzi
Forum Activitate Florina02

Activitate Florina02

Răspuns la discuția Evitarea dublei impozitari
Multumesc.
Buna ziua. Cum ar trebuie sa procedez pentru evitarea dublei impozitari daca primesc in Romania pensie de urmas din Olanda? Multumesc anticipat.
Daca fostul sot cu care am doi copii se recasatoreste iar apoi decedeaza cum se face succesiunea ?
Multumesc mult, d-na avocat. O zi frumoasa.
Multumesc mult. O zi frumoasa sa aveti.
Multumesc mult, d-na avocat. Dar daca intre timp persoana care a contruit casa decedeaza ( fara a face inainte intabularea casei ) ce ar trebui sa faca cei doi fii mostenitori?
Cineva a cumparat un teren si a construit legal o casa. Este posibil ca aceasta casa sa nu fie inca intabulata ( dupa 7 ani de la constructie )? Care ar fi repecursiunile si cum se face intabularea? Multumesc anticipat.
Parerea dvs.... nu va combat si nu-mi pierd timpul in discutii sterile ....mai cautati raspunsuri la alte postari asemanatoare date de avocati ....o zi buna ....
D-na Raluk0207, ma refeream la act de vanzare cumparare ca e cel mai sigur!!!! Nu catre un copil!!!!! Asa ca nu-mi puneti vorbe in gura!!! Era doar parerea mea .... de altfel am si spus doamnei ca cel mai bine este sa se duca la un avocat sau notar cu care sa vorbeasca despre ce ar fi mai bine sa faca .... iar vis-a-vis de un copil, eu zic sa va pastrati parerea daca nu stiti ce sunt in stare unii copii in ziua de azi, in special in Romania ..... nu vorbesc despre copilul meu, dar traiesc intre oameni si am auzit destule ..... daca nu stiti, nu doar educatia data de parinti conteaza .... o zi buna!!!!
Cu drag! Multa sanatate si liniste dvs. si sotului. Decizia ca dupa moartea dvs mostenitorii sa faca ce vor cu apartamentul este cea mai buna ... parerea mea. Si eu am copil, il iubesc dar niciodata nu m-as lasa pe mana lui sau a sotiei lui. La varsta noastra de 60 de ani, chiar merita sa traim linistiti. Sarbatori fericite!