avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate RoraM

Activitate RoraM

Răspuns la discuția legislatie parcari
Politia vine pt ca este chemata, nu asta ma interesa vroiam sa stiu daca prin lege este stabilita o distanta. In HCL este prevazuta interzicerea stationarii prin care este obstructionat accesul spre parcare sau garaj ceea ce nu s-a intamplat. O sa consult un avocat, multumesc
Răspuns la discuția legislatie parcari
RoraM a scris:

" blocarea accesului la autovehicul" de aceea eram curioasa de distanta. Daca parchez la 1m de linia de delimitare a parcarii lui politia mai poate sa dea amenda pt blocare acces autovehicul. Nu am procesul verbal in fata sa va spun mai multe dar comentariul era blocarea accesului la autovehicul

Răspuns la discuția legislatie parcari
" blocarea accesului la autovehicul" de aceea eram curioasa de distanta. Daca parchez la 1m de linia de delimitare a parcarii lui politia mai poate sa dea amenda pt blocare acces autovehicul. Nu am procesul verbal in fata sa va spun mai multe dar comentariul era blocarea accesului la autovehicul
Răspuns la discuția legislatie parcari
Este o parcare cu abonament anual nu publica. Am citit ceea ce mi-ati indicat dar e vb de cele publice. Ideea este ca respectivul nu vrea sa parcheze nimeni langa el. In fiecare seara vine politia si amendeaza pe cei parcati paralel cu el nu si pe altii care parcheaza neregulamentar. La fel se parcheaza in parcarile paralele si nu are nimeni nimic de comentat.
buna ziua, am parcat masina pe un loc nemarcat ca fiind parcare, langa o parcare cu abanonament. Proprietarul parcarii a chemat politia locala si am primit amenda pe motiv ca am blocat accesul la masina respectivului. As dori sa-mi spuneti daca e legala contraventia in ideea in care nu am incalcat marcajul parcarii si respectivul nu a parcat in centrul parcarii,si as dori sa stiu daca exista stabilit prin lege, o distanta legala intre 2 masini parcate.

multumesc