avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate Doru gurban

Activitate Doru gurban

Lucrez ca marinar la o firma olandeza contractul de munca îl am pe România aCum o luna mam prezentat la munca în Germania la vapor după doua zile trebuia sa pun apa la acumulator aceștia aflându la o înălțime de 1.80 m trebuia sa mă urc pe un scaun acesta sa rupt am căzut miam rupt clavicula umăr stâng am mers la spital în germania sa constatat ca am clavicula rupta dovedit cu acte trebuia sa mă opereze urgent dar nu aveam asigurare de sănătate ziua următoare am venit în tara sa pot sa mă operez atunci am aflat ca am o asigurare în caz de accidente valabila în România metropolitan Life am mers la un spital privat mam operat miam pus tija titan plus patru șuruburi intervenția chirurgica la a fost 7500 roti dovedit cu acte în schimb firma ba asigurari miaună trimes 1150 euro din care contractul de asigurări prevede 2000 euro intervenție chirurgicala 100 euro zi spitalizare am avut 5 zile 50 euro convalescenta eu necesita 10 maxim 12 săptămâni convalescenta ce trebuie sa fac sau dacă mă puteți ajuta va mulțumesc.