avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Activitate valentinaroxana

Activitate valentinaroxana

Răspuns la discuția întrebare certificat de naștere
am inteles dar nu am nici o legătură cu fostu sot am vorbit cu el dar nu vrea sa audă din care am inteles am nevoie de el dar cu tatal biologic nu se poate face

gi-jane2 a scris:

Nu aveti nicun raspuns. si asta pentru ca nici nu va obositi sa ziceti ce doriti, care e problema.

Răspuns la discuția întrebare certificat de naștere
sa dat sentinta de divort definitiva in data de 17/12/2015 eu am nascut o fetita in data de 23/8/2016/ in italia recunoscut a de tatal ei am citit legea 14/2018 si se poate face un certificat romanesc provizoriu pe 2 ani intrebarea mea este ce documente îmi trebuiesc si daca i ntradevar se fac multumesc

gi-jane2 a scris:

Nu aveti nicun raspuns. si asta pentru ca nici nu va obositi sa ziceti ce doriti, care e problema.

Răspuns la discuția întrebare certificat de naștere
nam inteles rasp

genovevacristina a scris:

certificat provizoriu legea 14/2018 se poate face certificat provizoriu si ce acte îmi trebuie sa depun la primărie multumesc îmi trebuie de la fostu sot ceva









este recunoscut de tatal biologic

Ana Cristina Margu Birou de mediator a scris:

În România trebuie să faceți o acțiune în tăgada paternității dacă certificatul din Italia nu este recunoscut.

buna ziua setita de finitiva de divort sa data pe data de17/12/2015 in data de 23/8/2016 am nascut in italia o fetita recunoscut a de tatal sau biologic in certificatu italian in romania nu vor sa transcrie certificatu precum ca tatăl ar fi fostu pe tatăl biologic il da la oparte nici certificat provizoriu numi poate face ca am nevoi de fostu dar nu am nici un fel de legătură cu el si nu vrrea sami dea ceva precum ca nul alui întrebarea mea este tatal biologic nu poate da o procura pe propria răspundere cai alui