avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate Rebecca199505

Activitate Rebecca199505

Discuție Delapidare
Am primit amanarea aplicarii pedepsei
. Acum 2 ani sunt sub supraveghere. Cei de la servicul de probatiune verifica unde lucrezi ? dupa cat timp de la hotarare trebuie sa duci de la munca acte si chestii de genul ?
Acum ramane sa aștept sa vedem daca se schimba hotararea
Asa a decis judecătorul, s au tinut cont de mai multe aspecte. Probabil si ptr ca avocatul părții civile a cerut acelas lucru
Da , si avocatul meu si avocatul partii civile au cerut asta ca am achitat totul la timp. Acum trebuie sa astept sa vad daca face parchetul apel
Mi s a dat amanare.. avocatul spunea doar sa mai aștept 10 zile ca poate parchetul sa faca contestatie , este posibil ?
Astazi am incheiat procesul pentru delapidare. Am achitat tot prejudiciul la termenul dat de judecator ! Si avocatul meu si avocatul partii civile au sustinut sa se tina cont de faptul ca am achitat tot la termen si sa se dea amanare . Este posibil ?? Inca nu am primit hotararea judecătorească
Avocatul spunea ca doar daca merg in alta parte o sa imi trebuiasca cazierul si se va vedea. Plus ca incearca sa obtina amanarea aplicării pedepsei, daca nu sa faca contestație ceea ceva duce procesul sa mai dureze ceva
Procesul meu este pentru delapidare. Judecatorul a fost ok mi a dat deja 2 termene de plata. Nu cred ca o sa mai fie si al treilea. Eu lucrez tot cu gestiune. Crede ti ca daca mi se pateaza cazierul pot duce jobul in continuare ? Multumesc frumos
Eu credeam ca apare la serviciu undeva .. conteaza si ce o sa imi apara pe cazier? Adica daca am achitat din prejudiciu e in avantajul meu ? Avocatul meu spunea ca incearca sa obțină amanarea aplicarii pedepsei
Am inteles inseamna ca pot continua sa lucrez , am crezut ca le va aparea cum ca imi apare ceva pe cazier dupa terminarea procesului. Doar daca ma reangajez se va vedea pe cazier