avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate Mitu_ella

Activitate Mitu_ella

Buna ziua, Sunt mama unei fetitei de 5 ani si am deschis proces de divort si pentru custodia fetitei in romania( noi locuind in Anglia. Tatal fetitei a stiut de acest proces de la inceput dar nu a angajat nici un avocat. Dupa aproape 2 ani platiti la avocat ma trezesc cu surpriza ca judecatoarea da sentinta ca tatal are posibilitatea sa ia fata de la mine si sa stea cu el 2 weekenduri pe luna si tot ce a cerut el in hartia pe care a trimis-o la inceputul procesului. Eu nu stiu unde locuieste el si cu cine si nici nu I s-a facut o ancheta sociala. Intrebarea mea este ce as putea Eu sa fac in continuare pentru ca nu am incredere deloc in el si nu cred ca fata ar fi in siguranta cu el. Nu am cum sa dovedesc ce fel de om este( manipulator si mincinos)si de fiecare data cand am avut nevoie de semnatura lui pt fata niciodata nu mi-a dat(pentru a putea pleca in vacanta cu fata sau pentru a schimba pasaportul fetei care este expirat) . Specific ca de 2 ani el nu a dat nici un ban pentru acest copil si de cate ori a vrut sa vada fata m-am intalnit cu el si a petrecut timp cu fata in prezenta mea.