avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate Bjimmy

Activitate Bjimmy

Am cumparat mai multe componente de calculator de pe situl PC GARAGE. La montare am contatat ca placa de baza nu era functionala. In termenul de 14 zile am returnat.o, cu rugamintea sa.mi trimita o alta placa, acelasi model. Acum am primit um mail prin care mi.am comunicat ca placa a suferit defecte de ordin fizic, astfel ma costa pretul unei alte placi noi ca sa.mi faca retur cu alta placa similara. Mentionez ca nu am detiorat acea placa in nici un fel, ea fiind nefuncionala de la inceput. Daca nu gasesc intelegere la ei si nici seriozitate eu ce pot face? Nu m.am mai intampinat cu asa ceva.
Discuție Franciza
Buna ziua! Daca vreau sa.mi deschid un magazin cu denumirea " La cativa pasi" incalc cumva precederile legislativa din domeniul francizei, tinand cont de faptul ca exista un brand "La doi pasi"?
Lucrez la un job cu 8 ore, iar la altul cu 4 ore. As vrea sa duc certificatul medical doar la jobul la care sunt angajat cu 4 ore, iar la celălalt să fiu pontat cu 8 ore. Este posibil sau încalc vreo prevedere legala?
Lucrez la un job cu 8 ore, iar la altul cu 4 ore. As vrea sa duc certificatul medical doar la jobul la care sunt angajat cu 4 ore, iar la celălalt să fiu pontat cu 8 ore. Este posibil sau încalc vreo prevedere legala?