avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Activitate vrl112

Activitate vrl112

Buna ziua , in 2012 am facut un imprumut in banca de nevoi personale , am platit cam 6 luni-12 luni, cam asa , si dupa am plecat din tara , Am revenit in 2017 pentru ca imi expira buletinul ( la adresa veche nu mai statea nimeni , si eram luat in spatiu acolo ) , creditul era facut pe adresa veche . Cand am facut buletinul nou am schimbat si adresa si dupa putin timp am primit un plic de la Kruk cum ca trebuie sa platesc datoria , la putin timp am primit alt plic cum kruk mi-a vandut datoria la alta societate de genul doar ca tot ei se ocupa , si trebuie sa platesc . Acum 3 luni mi-am facut un card la alta banca , si astazi am primit notificare cum ca mi s-a pus poprire pe card de catre Biroul Executorului Judecatoresc ( data acestui dosar fiind 04.09.2018 , nu am fost instiintat ca am fost dat in judecata sau ceva de genul acesta , ce pot sa fac ? ca nu am inteles de ce mi s-a pus poprire pe card acum , dupa atatia ani, am cautat pe just.ro dar nu imi gasesc dosarul , si nu apar acolo . Multumesc frumos .