avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters507570

Activitate ContSters507570

E clar ca diploma e falsa! El nu a urmat cursurile scolii! Problema e alta acum si anume ca e angajat in cadrul unui spital! O sa-si dea demisia dar nu cunoaste consensecintele si ...eu nu stiu cu ce sa-l ajut
Nu nu a avut cunostinta despre fals deoarece a fost convins de catre cel care a furnizat diploma ca figureaza in analele liceului! A fost convins cred si de faptul ca a primit si o foaie matricola! Deoarece la USH nu a intampinat probleme a fost vonvins ca e in regula!
Acum ca a aflat de la universitate ,unde facuse masterul.... la ce probleme trebuie sa faca fata .... e cam dificil pt el!
Care este primul pas pe care trebuie sa il faca? Nu stiu ce sa-l sfatuiesc!
Nu nu a avut cunostinta despre fals deoarece a fost convins de catre cel care a furnizat diploma ca figureaza in analele liceului! A fost convins cred si de faptul ca a primit si o foaie matricola! Deoarece la USH nu a intampinat probleme a fost vonvins ca e in regula!
Acum ca a aflat de la universitate ,unde facuse masterul.... la ce probleme trebuie sa faca fata .... e cam dificil pt el!
Care este primul pas pe care trebuie sa il faca? Nu stiu ce sa-l sfatuiesc!
Ce urmeaza sa se intample? Problema e ca numitul detine o functie publica. A ,,primit” in 2000,o diploma de bac,falsa si foaie matricola aferenta. In 2008 se inscrie la fac si obtine de la facultatea USH diploma de licenta, in 2011. In 2012 se inscrie la master la o fac de stat! In 2016 da disertatia si acum, in 2018, se duce sa o ia..dar surpriza e chemat la compartimentul juridic! Recunoaste fapta, si este anuntat ca au fost anuntate organele competente,cred ca procuratura! Universitatea a spus ca atata timp cat el nu mai solicita diploma nici ei nu mai au nici o implicare! Au spus doar ca o sa fie cautat de un procuror...cand o fi... ca ei nu su primit nici un raspuns!