avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate Boopsieboo

Activitate Boopsieboo

Răspuns la discuția Marinar/executare silita
Dap banca ma trimite la bej,bej ma trimite la recuperator,recuperatorul la bej,Bej ma trimite la banca si tot asa
Intre timp banii au plecat din banca iar bej revine cu o adresa sub forma de “eroare materiala” imi intoarce in cont o suma de bani “nedatorata” in lei anuleaza executarea silita initiala revine cu una noua pe o suma de bani mult mai mica totul dupa ce banii au plecat din cont
Suma de bani din contul respectiv a fost in euro iar suma de bani perceputa de bej ilegal a fost restituita in lei un abuz
Bej a pus totalul sumei de bani si in cheltuieli de executare cu alte cuvinte a dublat suma
Buna ziua,

Am o problema si nu gasesc rezolvarea
Am lucrat marinar pentru o companie americana unde am suferit un accident de munca in urma caruia am primit la o banca din Romania o suma de bani cu titlu despagubiri pentru dezabilitate ,lipsa capacitatii de a mai muncii
Acum cateva luni am aflat de o executare silita pe contul respectiv am luat legatura cu banca si executorul judecatoresc care imi spun ca “nu se aplica cu legea din Romania”
Precisez ca acest contract pentru suma de bani mentionata mai sus a fost semnata in Romania la o casa de avocatura in prezenta unui notar public
Ce vremuri traim interesul bancii este deasupra interesului vietii...
Astept raspuns cu interes
Multumesc