avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Activitate geocip1975

Activitate geocip1975

Am aflat care este cauza, exact ce banuiam. Un credit, anul trecut tata a solicitat o cerere de credit la ICredit , a venit un domn acasa i-a facut cu telefonul poze la buletin si cupon si urma sa se auda la telefon daca le aproba sau nu. A fost sunat si i s-a spus ca nu li s-a aprobat creditul la ei. Nu a semnat nici un contract de credit, nu au fost instiintati de nimeni , nici telefonic nici in scris. De la executor la fel, nici o instiintare, absolut nimic. Ce este de facut in continuare ?
Pe cuponul de pensie nu se specifica nimic, retineri pe ceva anume, doar suma totala care era mai mica cu 568 lei fata de lunile trecute...
Buna ziua, tatăl meu care este pensionar s-a trezit luna asta cu pensia micsorata cu 500 si ceva de lei. Banuim ca are o proprire pe , pensie. Nu a primit acasa nici un fel de notificare de la vre-un creditor, birou executoresc sau institutie. Nici o recalculare de pensie, nimic sa primeasca ceva oficial. Si cu toate astea pensia i-a venit mai mica.
Intrebarile mele sunt urmatoarele:

Sa mearga la casa de pensii pentru explicatii ?
Daca se confrunta cu un furt de identitate si de aici a rezultat un credit pe numele lui, cum trebuie sa procedeze ?

Multumesc !