avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Activitate Dragos15

Activitate Dragos15

Răspuns la discuția Administrator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doar din acest motiv am și scris pe acest forum sa știu unde sa ma duc , și Nustiu dacă procesele verbale cu comitetul ales mai sunt valabile avem un an de la ședința generală . Locatari se duc și se cearta cu administratorul și ne rade in nas , dar nu au fost mai departe, sunt oameni ieșiți la pensie și nu știu unde sa se duca
Răspuns la discuția Administrator
Administratorul taie și spânzura, când un locatar se duce și cere socoteala nu justifica cu nimic cele spuse de el nu vrea sa ne arate nici cheltuielile nici bani strânși din penalități tot ce se strica in bloc plătim din buzunar strângând de la fiecare locatar
Răspuns la discuția Administrator
Cenzorul nu l am văzut la asociație niciodata nici un locatar nu-l cunoaște , se zvonește ca este ne-am cu administratorul dar asta nu pot dovedi , cât despre penalități eu am spus ca sunt locatari cu datorii și nu baga la toți datornici penalizări la unu baga la unu nu, ma refer la cei ce au restanta și știu ce vorbesc ,
Răspuns la discuția Administrator
Asta am și făcut dar refuza cu o mare nesimțire , am chemat sectoristul și nu a rezolvat nimic , la primărie nu am fost, de un an de zile de când a fost ședința generală nu vrea sa ne predea actele
Răspuns la discuția Administrator
Ok am înțeles. Administratorul nu deține nici un atestat mai mult de atât nici nu cunoaște legile dar se pare ca cineva din primărie îl susține cu tot cu hoțiile care le face. Dacă in bloc sunt mai mulți locatari restanțieri baga penalizări la cine dorește asta e una din nereguli, și sumele restante s-ar de 2000 lei.
Răspuns la discuția Administrator
In concluzie, cine îl poate sa jos pe acest om, ne am saturat sa fim batjocoriți
Răspuns la discuția Administrator
Exact , nimic nu este legal , noi am ales noul comitet dar nu ne a luat nimeni in seama, administratorul care îl avem este la pensie deci nu este angajat, doar când va face 90 de ani vom scapa de acest HOT ca nu va mai putea sa scrie o chitanta
Răspuns la discuția Administrator
Acest administrator a fost ales din 2001, de atunci și pana in 2018 nu sa mai făcut nici o ședința , salariile le a mărit după bunul plac vara a consulta comitetul care de altfel acel comitet ales in 2001 nu mai exista . După atâtea ani a fost făcută o ședința generală in care am cerut schimbarea tuturor, e greu de înțeles? Dar acest administrator la 70 și ceva de ani nu vrea sa părăsească asociația pentru ca ne fura ca pe draci un Moș care ar trebui sa și traiasca bătrânețea liniștit, hoți peste hoți dacă doriți va pot dovedi cum ne in bătaie de joc cu toate ca e plătit de noi prosti de locatari, mie scârbă de tara asta in câte stau numai hoți pa peste tot
Răspuns la discuția Administrator
Se pare ca nu ați citit ce am scris. Care comitet ? Dacă nu avem comitet, hoțul tot pe scaun sta dar se pare ca îl țineți in brațe , mai citiți o data ce am scris,
Răspuns la discuția Administrator
Nu vrea sa renunțe la postul de administrator , cu toate ca noi am ales alt comitet cu proces verbal incheiat