avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Activitate DianaBA

Activitate DianaBA

Va multumesc pentru raspuns. Tocmai ce m-am uitat la data cand am facut transferurile...din Octombrie 2015 pana in Ianuarie 2016.
Cred ca s-a prescris deja. Ah, nu am stiut despre aceasta perioada.
Imi puteti confirma?
Buna ziua,

In urma cu 3 ani am inceput sa vorbesc pe internet cu un barbat din Romania (eu fiind in Belgia) si am crezut ca ceea ce imi declara el este adevarat. Cuvinte frumoase ca "sufelete pereche" si ca ma iubeste m-au facut sa ma indragostesc de el. In timpul acestei "relatii" a spus ca si-ar dori sa-si cumpere una sau alta si ca are datorii. M-am oferit sa il ajut pentru ca tineam ca el. In total i-am trimis aproape 2000 euro pentru care am dovada transferului bancar. Dupa cateva luni ne-am intalnit in Romania, la plecare a ramas sa ne mai vedem (chiar ii cumparasem bilete de avion sa vina la mine) dar dupa nici o zi atitudinea lui fata de mine s-a schimbat. Evita sa vorbim iar cand il intrebam ce se intampla o dadea cand in stanga, cand in dreapta dar nimic concret. Sincer, nici nu stiu cum s-a incheiat, cred ca am renuntat sa il mai contactez din moment ce ii eram indiferenta.
Greseala a fost a mea pentru ca am crezut vorbele lui.

M-am simtit inselata si folosita, motiv pentru care de aproape 2 ani ii zic ca imi vreau banii inapoi, discutia este in scris si uneori zice ca mi-i da, alteori zice ca nu. Dar pana acum nu am ajuns la nici o solutie amicala, el tot amana orice fel de discutie.

As dori sa ma sfatuiti cum sa procedez sa imi recuperez banii.
Va multumesc foarte mult.