avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Activitate flor78

Activitate flor78

Răspuns la discuția stimulent
Sa inteleg, ca pot sa beneficiez de stimulent si in perioada,in care sunt in concediu de risc maternal sau dupa ce termin cele 120 de CRM?
Discuție stimulent
Buna ziua! As vrea sa stiu, daca am inceput serviciu, dar mi-am luat concediu de risc maternal am dreptul sa mi fac dosar pentru stimulent? Multumesc
Răspuns la discuția plantara unui nuc
Multumesc! Vecinul meu si a plantat nuci la 2 m de gard. Eu am livada de mere (copaci pitici) in momentul in care vor creste nucii vecinului imi va umbri livada.
Buna dimineata! Imi putei spune la ce distanta de gardul vecinului se poate planta un nuc? Mai ste valabila legea prin care se spunea ca nucul trebuie plantat la 5 m de gard iar ceilalti pomi la 2 m? Multumesc!
Răspuns la discuția concediu de risc maternal
multumesc!
Răspuns la discuția concediu de risc maternal
Multumesc elis! Lucrez in domeniul justitie ( un birt angajat) o sa vad cum vor interpreta sefii OUG.
Răspuns la discuția concediu de risc maternal
deci sa inteleg d-na av Todinca ca pot sa mi iau concediu? din mesajul domnului consilier elis inteleg ca nu am dreptul?
puteti sa ma lamuriti. Multumesc
Daca am fodt in concediu de cresterea si ingrijirea copilului din septembrie 2007 pana pe 24 aprilie 2008, iar din 25.04 am inceput serviciu pot sa mi iau concediu de risc maternal? ce acte imi trebuie ? Multumesc!