avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 341 soluții astăzi
Forum Activitate viorel00

Activitate viorel00

Buna ziua, am un prieten care a executat un an si 9 luni de inchisoare pe spania, iar can a iesit a primit acasa dupa cateva zile ca are 10 ani interdictie si nu mai stie exact anul in care a primit interdictia si ar dori sa mearga la munca in spania. Cum poate afla cata interdictie sau daca mai are interdictie pe Spania.
Buna seara, am un prieten ce locuieste in Arad si are buletinul pe judetul Teleorman. Intrebarea mea este daca poate sa faca scoala de soferi in arad daca obtine viza de flotant si cum e dupa expirarea vizei de flotant, trebuie sa schimbe permisul ? Multumesc frumos
Buna seara, am venit cu o intrebare. O prietena de-a mea in varsta de aproape 18 ani ma rugat sa intreb daca tatal ei are datorii in Germania si ea dupa ce implineste varsta de 18 ani onsa aiba probleme din cauza datoriilor lui ? Adica trebuie sa i le plateasca ea? Mentionez ca tatal ei e in viata. Multumesc
Scuze, mai devreme am postat din greseala. In data de 7 ianuarie am avut un accident usor, am lovit pe cineva si au rezultat pagube materiale si am rezolvat pe cale amiabila si i-am dat asigurarea. Persoana respectiva are masina inmatriculata pe Germania si a ales sa o duca sa o repare acolo. Totul a fost in regula pana azi cand ma sunat si mi-a spus ca a platit 500 de euro o parte din casco si 450 de euro transportul masinii pana in germania si are pretentia sa ii platesc astea 2 sume in total 950 de euro, intrebarea mea este, sunt obligat sa platesc banii acestia din moment ce dansul are asigurarea mea ? Multumesc
Buna seara ma numesc Turcan Viorel si as avea o intrebare despre emanciparea minorului de 16 ani. Am o prietena care doreste sa isi ceara emanciparea si ar vrea sa stie care sunt demersurile si daca e nevoie de acordul parintilor pt asta ? multumesc
va multumesc frumos. o sa astept poate imi mai scrie
asta e problema ca nu am reusit sa fac print screen la mesaj din cauza telefonului si nu am decat mesajul ce l-am scris. Inainte sa se stinga si sa il pierd am tinut apasat pe mesaj si iam dat copiere si l-am trimis ca text unui prieten pe whats up pentru ca nu am putut sa fac print screen. e un samsung J5 vechi si nu pot instala nimic pe el ca nu are memorie
I l-am trimis la un prieten copiat de la mesaje inainte sa mi se stinga pe aplicatia whats up si l-am luat de acolo. Nu am putut sa fac poza la ecran ca nu merge bine telefonul
Multumesc frumos, dar daca nu deranjez as mai avea o intrebare. Mi se ia in considerare doar mesajul ?
Eu stiu de la cine l-am primit dar nu il mai am in tel in mesaje ci doar am reusit sa il copiez
Buna ziua, ma numesc T.V. si in aceasta dimineata am primit un mesaj de amenintare care suna cam asa: Fereste-te de mine ca, nu-i a bine, Nu mai veni la non-stop. problema e ca mi sa terminat bateria si tel este vechi si cand l-am aprins nu stiu ce sa intamplat ca nu mai gasesc mesajul. Intrebarea mea este daca pot depune o plangere pe baza mesajului si unde as putea sa o fac in afara de politia locala. Multumesc