avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandra Frîncu

Activitate Alexandra Frîncu

Buna! Daca imi fac programare la o clinica privata, imi trebuie certificat verde sau test?
Buna ziua! Daca in localitatea in care sunt, masura cu carantina de la 20 este inca valabila pana pe 30 oct, iar de astazi a intrat in vigoare HG care prevede ca ora este 22, indiferent de rata de incidenta, care masuri se vor aplica? 20 sau 22? Multumesc
Buna ziua! Imi expirra buletinul luna aceasta si mentionez ca eu nu sunt proprietara imobilului trecut ca domiciliu. Proprietarul este bunicul meu care a decedat, insa nu a fost facuta succesiunea. Ca succesori sunt bunica, tatal meu si matusa mea. Eu am luat de la primarie o adeverinta care arata dovada din Registrul Agricol ca bunicul detine acel imobil, dar nu stiu daca ajuta la ceva. Imi puteti spune, va rog, daca este suficienta aceasta adeverinta sau pe cine trebuie sa iau sa dea declaratie pe propria raspundere ca locuiesc si eu in acel imobil si ca am domiciliul acolo? Multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc! Acum este clar!
Buna ziua!
Mi-am facut buletinul in anul 2013, cand am implinit varsta de 14 ani, el avand valabilitate pana anul acesta, la final de septembrie.
Imi puteti spune, va rog, care sunt documentele de care am nevoie? (nu inteleg exact din textul de lege daca ma incadrez pe expirarea cartii de identitate sau pe articolul legat de prima CI dupa 18 ani).
Multumesc.
Buna ziua! Exista vreo norma de drept care permite absolventilor de scoala posticeala (Campina) care fac si facultatea de drept sa ajunga ofiteri?
Buna ziua,
Ca urmare a publicarii OM nr.3, vin cu intrebarea urmatoare: daca trebuie sa merg la munca, am adeverinta de la angajator, am si legitimatia de serviciu, mai este necesar sa am pe langa acestea si declaratia pe propria raspundere ca merg la munca? Sau adeverinta este suficienta?
Multumesc.