Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate Danut2397

Activitate Danut2397

Este mostenire de la parintii ei

Antoanela Geaman a scris:

Depinde ce scrie exact in hotarare, despre ce imobil e vorba.

Buna ziua!Mama a obtinut in instanta dreptul de proprietate pentru un imobil dar neavand timp nu sa dus sa il inscrie in cartea funciara si nici cadastrul nu la facut.Mie copilul ei mia expirat buletinul de 2 saptamani.Poate sa mearga la politie cu acea hotarare sa imi faca buletinul?
Buna ziua!Am fost condamnat la 2 ani si 8 luni inchisoare cu suspendare pentru vatamare corporala.Mentionez ca eram in termenul de incercare.Acum 2 luni am fost prins baut la volan.Iar acum cateva zile am fost prins din nou la volan fara permis si baut.Am vreo sansa sa scap cu suspendare din nou?Sotia mea trebuie sa nasca si eu sunt singurul care aduc venit in casa.imi este frica ca nu voi putea fii alaturi de sotie la nastere

PAUL777 a scris:

Domnule oricum o sa plătiți acest test.Dupa terminarea procesului veți plăti cheltuielile de judecata si testarea probelor de sange la medicina legala.
Dacă așteptați sa plătească statul puteti astepta si 2 ani.
Cat a ti avut in aerul expirat?(fiola).
Danut2397 a scris:

Buna ziua.Am fost prins beat la volan.Domnul politist mia zis sa ma duc sa platesc testul dupa 3.4 zile ca sa mearga dosarul cat mai repede.Daca nu platesc acel test la medicina legala.In cat timp voi fii trimis in judecata?

0.61 in aerul respirat
Buna ziua.Am fost prins beat la volan.Domnul politist mia zis sa ma duc sa platesc testul dupa 3.4 zile ca sa mearga dosarul cat mai repede.Daca nu platesc acel test la medicina legala.In cat timp voi fii trimis in judecata?
Si daca mi se anuleaza permisul trebuie sa fac scoala din nou

Av. Liviu Voinea a scris:

2 dosare
3 infractiuni
Sanse mari de condamnare si permis anulat.

Am fost prins prima data beat la volan.mi sa suspendat permisul.a doua oara mam suit iar baut si cu permisul suspendat.Sunt 2 dosare intr-un interval de 1 luna.ce pot poti?
Buna ziua!Am chemat si eu pe cineva cu platforma sa imi ea masina.Dar intre timp am gasit pe altcine.Dupa aceia individul a trecut la amenintari.Am mesaje prin care sa ma pazesc.Ce pot face?Acuma imi este frica sa merg pe strada fiindca ma uit in toate partile
Si daca fac contestatie

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Sa stiti ca nu va crează nici un avantaj refuzul.de a semna procesul verbal,mai mult daca il semnati aveați posibilitatea ca la rubrica obiectiuni sa va fie trecut punctul de vedere.O sa primiti pv prin posta urmând să îl contestati în termen de 15 zile de la comunicare.

Domnul avocat mi sau intocmit inca 2 si am 2 ani si 8 luni suspendare
Un avocat bun din alt judet ma poate reprezenta
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Domnule avocat 2 dosare am!
Si cu mine in masina mai era era iubita mea care a declarat cate ceva.Dar precizez ca ea nu are scoala,nici nu stie sa scrie corect si sa citeasca

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ati procedat bine.
Observ ca ati deschis mai multe topicuri in legatura cu infractiuni rutiere, cate dosare penale aveti ?

In 12.08.2020 ati spus ca aveti 2 dosare, intre timp vi s-au intocmit inca 2 sau care este situatia reala?