avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate Nicușor 27

Activitate Nicușor 27

Mulțumesc

Georgiana Petrov - Cabinet de avocat a scris:

Buna ziua. Sunteti condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea suspendata sub supraveghere si pentru ca nu ati dat curs solicitarilor Serviciului de Probatiune pentru a va lua in evidenta, ori nu ati respectat obligatiile impuse s-a formulat o solicitare in sensul de a vi se revoca beneficiul suspendarii si a executa pedeapsa in regim de detentie. Aceasta solicitare a fost respinsa.

Bună va rog frumos dați-mi o ideie despre aceasta hotărâre va rog frumos cât mai repede. estimata: 11:00
Complet: C2 Camera preliminară/fond/executare
Tip solutie: respinge cererea
Solutia pe scurt: În temeiul art. 583 C.p.p. rap. la art. 96 alin. 2 C.p., respinge ca neîntemeiată sesizarea formulată de Serviciul de Probaţiune Neamţ de revocare a suspendării executării pedepsei principale de 2 ani închisoare la care a fost condamnat inculpatul Ciurariu Petru Neculai, prin sentinţa penală nr. 200/18.05.2018 pronunţată de Judecătoria Roman în dosarul nr. 6078/291/2017 definitivă prin neapelare la data de 05.06.2018. În condiţiile art. 275 alin. 3 NCPP cheltuielile judiciare avansate de stat în cauză rămân în sarcina acestuia. Cu contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare la Tribunalul Neamţ – Secţia Penală. Pronunţată în şedinţă publică azi, 09 aprilie 2021.
Document: Hotarâre 195/2021 09.04.2021
Fac pușcărie???
Bună ma numesc nicusor acum 5 ani am avut un proces de furt calificat care a durat 2 ani și find la prima abatere am luat cu suspendare semnătura și ore de munca în folosul comunități și în decizie era și o obligație către partea vătămată sa plătesc o suma mare de bani pana ce termin. Cu semnătura eu nu am plătit nimic și și doamna u de semnez la fiecare 3 luni mia zis ca pentru ca nam plătit obligațiile sar putea sa îmi de cu executare ce as putea face sa nu primesc cu executare nr dosar 68412912019 *