avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate Traistaru Gheorghe

Activitate Traistaru Gheorghe

Răspuns la discuția Decontare navetă profesori
Mulțumesc frumos! Da, la valoarea abonamentului. Pe ruta respectivă, in luna februarie au fost 5 zile de concediu, iar firma de transport nu eliberează abonament decât pe a doua jumătate a lunii. Colegul meu a depus bilete de călătorie pe 5 zile ( 8-12 feb) , iar pt perioada următoare abonament, școala aprobând întreaga sumă ( bilete+ abonament). In situația mea au calculat suma numai la valoarea abonamentului. Este corect cum au calculat sau trebuia să avem aceeași sumă? Mulțumesc frumos!

Traistaru Gheorghe a scris:


Bună ziua! Sunt cadru didactic navetist. Naveta între domiciliu și școală o fac cu autoturismul personal. Lunar depun documente pentru decontare, iar suma decontată este mai mică decât suma cerută de un coleg care face naveta cu mijloacele de transport în comun. Vă rog să-mi spuneți și mie dacă este corect. Vă mulțumesc!


Bună ziua! Sunt cadru didactic navetist. Naveta între domiciliu și școală o fac cu autoturismul personal. Lunar depun documente pentru decontare, iar suma decontată este mai mică decât suma cerută de un coleg care face naveta cu mijloacele de transport în comun. Vă rog să-mi spuneți și mie dacă este corect. Vă mulțumesc!