avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate fenea

Activitate fenea

Sunt divortata de 4 ani si am un baietel de 8 ani caruia tatal ii plateste pensie alimentara. La inceput trimitea banii prin posta dupa aceea am cazut de acord (verbal fara a face vreun act) sa-i puna pe un card. Vreau sa-mi schimb domiciliu trebuie facuta vreo adresa in instanta? Intreb acest lucru deoarece tatal copilului mi-a spus ca daca imi schimb domiciliul nu mai pune banii pe card. Va multumesc anticipat ca mi-ati citit mesajul si mi-ati raspuns
Răspuns la discuția salariu neprimit
sa am rabdare chiar daca patrimoniile societatii s-au scos la licitatie ?(astazi am aflat ca toate spatiile comerciale si terenurile care le detinea societatea au fost scoase la licitatie)


Sunt angajata unei societati din aprilie 2008 .Luna aceasta am luat concediu de odihna pe anul 2008.Nu mi-am primit salariul pe luna februarie si nici banii pe concediu patronul afirmand ca are probleme financiare Ce pot face sau unde ma pot adresa pentru a-mi recupera banii? Din cate am inteles restaurantul a fost scos la licitatie de catre fisc datorita unei datorii neplatite de patron

Sunt angajata unei societati din aprilie 2008 .Luna aceasta am luat concediu de odihna pe anul 2008.Nu mi-am primit salariul pe luna februarie si nici banii pe concediu patronul afirmand ca are probleme financiare Dupa concediu mi-am dat demisia. Ce pot face sau unde ma pot adresa pentru a-mi recupera banii? Din cate am inteles restaurantul a fost scos la licitatie de catre fisc datorita unei datorii neplatite de patron
Răspuns la discuția ROG UN RASPUNS
cer mii de scuze pentru greseala dar nu am vrut sa postez un nou subiect ci am vrut sa fac o completare la mesajul anterior " va rog sa-mi dati un sfat" Va multumesc pentru intelegere
Răspuns la discuția va rog sa-mi dati un sfat
Si cum pot face dovada veniturilor daca munceste la negru sau cel putin asa sustine el , dar nici nu prea cred ca venitul lui lunar se ridica doar la minimul pe economie din Romania . Nimeni nu ar crede asa ceva multumesc
Discuție ROG UN RASPUNS
CUM POT DOVEDI VENITUL TATALUI AFLAT IN STRAINATATE SAU CUM POATE EL DOVEDI CA NU ARE VENIT DACA ESTE PLECAT IN STRAINATATE DE 4 ANI DOAR ACOLO NU CASTIGA MINIMUL PE ECONOMIE DIN ROMANIA . CAND AM VORBIT CU EL A SPUS CA ESTE DEACORD SA PLATEASCA CAT PREVEDE LEGEA , DAR CAT PREVEDE LEGEA IN ACEST CAZ? SI .. CARE SUNT DEMERSURILE? MULTUMESC
SUNT DIVORTATA DE 3 ANI SI AM UN BAIETEL DE 7 ANI TATAL COPILULUI PLATESTE ACUM PENSIA ALIMENTARA 80 RON DORESC MARIREA PENSIEI ALIMENTARE . EL ESTE PLECAT IN STRAINATATE DE 4 ANI SI LA PROCES NU A DECLARAT NICI UN VENIT VA ROG SPUNETI-MI CE PASI TREBUIE SA URMEZ . MULTUMESC