avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate alexa_tufaru

Activitate alexa_tufaru

Multumesc pentru raspuns si timpul acordat.
Nelamurirea mea este daca sa imi caut avocat sau merg cu firma (firmele) de desbagubiri, care au inceput sa ma asalteze. Avantaje sau dejavantaje? care sunt plusurile si minusurile? este un haos la mine in minte, imi este greu sa inteleg procedurile, daca nu sunt in domeniu.
Mulrumesc.
Multumesc pentru raspuns si timpul acordat.
Nelamurirea mea este daca sa imi caut avocat sau merg cu firma (firmele) de desbagubiri, care au inceput sa ma asalteze. Avantaje sau dejavantaje? care sunt plusurile si minusurile? este un haos la mine in minte, imi este greu sa inteleg procedurile, daca nu sunt in domeniu.
Mulrumesc.
Multumesc,
Cat poate dura constituirea dosarului de la politie pana pleaca in instanta?
Cat poate dura procesul in sine?
Prin declaratiile partilor (copiilor) poate schimba (diminua) sentinta soferului?
Eu pot afla informatii despre sofer, pana la demararea procesului?
Daca despagubirile se fac prin intermediul companiei de asigurari, desi sunt sfatuita sa evit aceste companii, nu mai pot sa ma constitui parte civila, pe rol ramane partea penala, Stau si ma intreb cu ce ma incalzeste ca face puscarie, la ce imi mai foloseste. Este foarte adevarat ca sunt super confuza in momentul de fata si nu prea inteleg procedurile.
Buna ziua,
Recent mama mea a fost victima unui accident rutier, pe trecerea de pietoni, soldat cu decesul mamei.
Am inteles de la domnul politist ca se va deschide un dosar penal si un proces.
Va rog din suflet sa ma informati care sunt pasii si care este procedura in acest caz si ce ar trebui sa fac eu, ca sa imi usurez situatia disperata.
Multumesc,