avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate Genovi

Activitate Genovi

Pai m-am prezentat,dar abea azi. Trecusera 72 de ore. Oricum mi s-a spus clar ca o sa imi fie suspedant.
Dar trecand pe langa asta,se poate face ceva in privinta asta,sa fac contestatie sau ceva? Pentru ca mi se pare aiurea,fiidnca eu sunt cel care a fost izbit si tot eu o sa am permisul suspendat.
Buna seara! A avut loc un accident cu 3 masini. In fata mea era o masina care astepta la o trecere de pietoni iar eu eram in spatele ei,asteptam. A venit in spatele meu o a 3 a masina care m-a izbit si automat m-a impins in cea din fata. Sunt doar daune materiale,masinile botite,nu foarte tare. Eu nu am mai fost in 24 de ore la politie sa declar ce s-a intamplat,dar ceilalti 2 sigur au fost. Eu practic in accidentul asta nu am avut nicio vina. Vina apartine celui care m-a izbit pe mine,iar cel care a fost izbit de mine nu avea nicio paguba,fiindca eu am intrat in cuiul masinii lui. Am inteles ca o sa imi fie suspendat permisul pe 30 de zile.
Pot face ceva in privinta asta,sa nu il suspende?
Fiindca nu am nicio vina pe partea de accident,doar nu m-am prezentat in timp util.