avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate Madalin251988

Activitate Madalin251988

Buna ziua,sunt din ploiesti v as ruga daca se poate sa ma ajutati si pe mine..am o masina pe numele meu la fisc dar ea numsi este fizic.as vrea sa o scot de la taxe si impozite si nu am niciun fel de act pt a o scoate. In situatia aceasta ce este de facut? Multumesc
Buna ziua,m am trezit cu un contract de vanzare cumparare a unui autovehicul si cu un impozit la autovehiculul respectiv. L am dat pe chipurile vanzator in judecata am fost la anaf pentru a cere contractul de vanzare cumparare in original si a spus ca nu l.mai are mi a dat in schimb o copie dupa acel contract. Intrebarea mea este: se poate face expertiza grafpscopica dupa acea copie data de catre Anaf? Instanta mi a aprobat expertiza grafoscopica. Multumesc anticipat!
Ok am inteles dar atunci de ce instanta mai cere expertiza grafoscopica daca nu se poate face? Originalul contractului numai exista si eu vreau sa demonstrez ca nu este semnatura mea pe acel contract plus ca acea copie este de la anaf dupa contractul oroginal de vanzare cumparare si stampilata aceea copie.
Buna seara se poate face o expertiza grafoscopica ceruta de judecatorie doar cu o copie a unui act de vanzare cumparare? Multumesc