avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate David Larisa

Activitate David Larisa

Buna ziua,

Pot sa fiu administrator/actionar la mai multe firme? Imi puteti indica si temeiul legal va rog?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Buna ziua,
Va multumesc frumos pentru raspuns!
Buna ziua,
Avem urmatoarea speta si am avea nevoie de cateva sfaturi in ceea ce priveste situatia unui magazin francizat de catre noi. In magazinul francizat se vinde si de la alt brand desi conform contractului de franciza pe perioada contractului beneficiarul nu trebuie sa incheie nici un alt contract cu alta firma de acelasi profil. Problema este ca noi nu avem documente care sa justifice acest lucru .Cum am putea noi face dovada in fata beneficiarului ca el incalca clauza contractuala?
Daca am face niste poze ar fi suficient ptr a proba acest lucru?Sau sa il notificam privind situatia data?
Va multumesc pentru raspunsuri!
Va multumesc frumos pentru raspuns!O zi minunata!
Buna ziua,

Ma puteti ajuta va rog cu un model de adresa/cerere pentru montarea unei oglinzi rutiere pe un drum national .La iesirea din firma noastra nu avem vizibilitate deloc si se petrec o sumedenie de accidente rutiere.
Va multumesc!
Buna ziua,

Daca vreau sa cumpar o casa, care este limita de bani pe care o pot plati in numerar ?
Va multumesc pentru raspunsuri.
Buna ziua,
Ma puteti ajuta va rog ,cu suport legislativ in ceea ce priveste procedurile legislative in combaterea gripei aviare in ferme de curcani.
Va multumesc

Răspuns la discuția Stampila pe contracte?
Multumesc
Buna ziua,
Daca am primit o amenda de circulatie cand am fost in concediu in Bulgaria, mentionez ca am primit-o azi dar e de acum 3 ani, amenda s-a prescris?Sau trebuie sa o platesc?
Multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția Stampila pe contracte?
Va multumesc pentru raspuns