avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate odyle

Activitate odyle

Răspuns la discuția Formularul 070
Buna seara , formularul cerut este pentru a dovedi ca m-am suspendat pe perioada cat am fost in concediu de creștere copil eu fiind asimilata PFA-urilor
Discuție Formularul 070
Buna ziua, in urma unor suspiciuni din partea celor de la Curtea de Conturi , cei de la AJPIS imi solicita pe lângă alte înscrisuri si formularul 070. Care este sancționează pentru lipsa acestui formular? Multumesc anticipat
Am un proiect cu fonduri pe măsura 312 pe care vreau sa i-l cesionez . Care sunt pașii pe care trb sa ii urmez?
Discuție ajutor
Buna ziua
am o casa cu Lg 112 si acuma ne certam cu vecinu ptr ca nu ne lasa sa mergem pe la el in curte sa reparam spatele casei
cati mteri avem dreptul in spatele casei
cat e streasina casei sau mai mult
si el la cati metri are voie de casa mea sa isi puna plantatii
multumesc anticipat
Răspuns la discuția Parc amenajat de persoane fizice
va multumesc ptr ajutor
Buna seara
ma puteti ajuta cu un model de cerere si memoriu pe care trebuie sa le depun la primarie in legatura cu amenajarea unui parc dintr-o comuna de catre niste tineri pe banii si munca lor
stiu ca trebuie depus la primarie ptr ca apoi sa fie aprobat de catre consiliu local
multumesc anticipat
As avea nevoie de putin ajutor
Suntem un grup de tineri care vrem sa amenajam un parc din comuna in care locuim pe banii nostrii
stim ca trb sa facem un proiect pe care sa il inaintam consiliului local ptr aprobare dar din punct de vedere legal care sunt cond de fond si de forma ptr un astfel de proiect
va multumim anticipat
Răspuns la discuția schimbare destinatie cladire
eu inca nu am fost sa depun actele pentru schimbare de destinatie dar am vrut sa stiu ce se intampla daca nu vor sa imi aprobe ptr ca in comuna exista un singur dispensar al fam mele si nu stiu daca vor fi de acord
Răspuns la discuția schimbare destinatie cladire
Multumesc
ce parere aveti pot sa castig?
Buna ziua
Intrebarea mea este urmatorea:
ce se poate face in situatia in care primaria nu aproba schimbarea de destinatie din dispensar veterinar in cladire de locuit?
multumesc mult