avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate ienupar05

Activitate ienupar05

Asa cum v-am promis in urma cu cateva luni va tin la curent cu procesul meu care tocmai s-a incheiat.
Totul s-a jucat in jurul sumei de 18 mil pe care banuiesc ca d-nul administrator vroia sa-i bage si el in buzunar asa ca-i trebuia si lui. Numai ca de data asta nu s-a jucat cu o marioneta ci a intalnit un cap care judeca si el cat de cat.Nu vreau sa aduc jicniri, vrea numai sa invit pe toti cei care au probleme sa ma contacteze sa dezvalui din experienta mea. Procesul s-a incheiat administratia a pierdut. Nu va speriati de justitie legislatia pentru asociatiile de locatari este accesibila la fel si contabilitatea lor si imposibil daca vor sa faca o zbarna sa nu-i prindeti .Trebuie numai sa va puneti capsorul la contributie.TIN SA SCOT IN EVIDENTA CA M-AM APARAT SINGURA SI NU A FOST GREU DELOC.=D>
Tot alunecosi sunteti.Eu ma intreb de ce nu s-au prezentat sa-si sustina punctul de vedere ? caci, nu eu am initiat acest proces. Eu sunt paratul care ma apar cu greselile lor.
Dragii mei,

Asa cum v-am promis va tin la curent cu cu etapele procesului meu referitor plata penalitati.
Vreau sa va spun ca asociatia de proprietari a lipsit de la infatisare deci, nu si-a sustinut cauza
Cum o pot intrpreta ? Lipsa de sustinere cu documente justificative.Urmatorul termen 07.04.2009.
cand trebuie sa se prezinte in instanta cu inscrisurile cerute de mine.Ce se v-a intampla vom vede.
pana in aprilie toate cele bune.
Dnule Grecu ,

Oferiti discutii civilizate iar eu nu va pot raspunde decat civilizat si chiar va multumesc din suflet.
Un om corect. Felicitari !
Domnule Adriantot,

De ce te ataci ? te amenint cumva pe d-ta sau te simti in pielea celui atacat?
Baga-ti gherutele-n pernute pana iti vine si dumitale randul . Toate la randul lor, Nu santeti departe de ai mei.:magic:
Domnule Adam


Am nimerit pe forumul acesta din intamplare sau poate mai bine zis din nevoie. Nu am nimic cu administratorii nu intelegeti gresit daca din intamplare ati mai citit inscrisurile mele, vedeti ca am scris ca toti suntem oameni si gresim. Am recunoscut ca din modive cunoscute de mine ( nu are rost sa dau motivatii ) am intarziat plata intretinerii o perioada de timp dupa care m-am reglementat.Nu ma sesizam daca apareau la dosarul din instanta doar penalitatile din aceasata perioada dar, cum au aparut si din 2006, este normal sa ma intreb : astea de unde au venit si de ce nu au fost aduse la cunostinta pana acum ?. Asadar am inceput sa fac unele cercetari la care domnii mei m-au respins total cu insulte si injurii.
Eu va intreb pe dvs. pe ce principii functioneaza o asociatie de proprietari? pe principiul golaniei, pe principiul minciunei, a indolentei , a nesimtirii etc.Eu nu cotest toti administratorii dar, din intamplare, cu asemenea oameni lucrez.Pentru a crea un precedent pentru toti ceilalti vecini ai mei care nu sunt deloc multumiti de conducerea administratiei si pentru a nu ma lasa calcata in picioare am decis sa ma lupt cu ei.Si voi lupta indiferent de rezultat.Dar vad ca pe foorumul acesta exista o mare colegialitate intre administratori .Oricum am vazut in atitudinea lor , numai proprietarul greseste. Eu va spun din cate vad la mine , ce-am gresit eu necunoscatoare dar ce-au gresit ei cunoscatori ! Eu nu le doresc decat sa fiu foarte cumpatata la proces si sa ma pot abtine sa nu zgarm un (....) foarte mare, sa-mi castic doar interesul meu.

Multam pentru omf 1969/2007 nu aduce multe modificar vizavi de contabilitatea asociatiilor de locatari.
Razboiul se incheie. Ttoti vecinii suntem deacord sa infiintam o asociatie de scara. Iar domnii sa manace din punga lor nu din a altora si sa nu fie macar multumiti.. DEJA AM VORBIT .AVOCATUL MEU SE V-A OCUPA SI DE INFIINTAREA ASOCIATIEI !


:sorry:dragii mei voi chiar sunteti administratori

Altfel la intrebarile mele puteati sa raspundeti simplu : Cucona studiaza ,,ORDIN Nr. 2329 din 28 decembrie 2001
pentru aprobarea Normelor metodologice privind organizarea şi conducerea contabilităţii în partidă simplă de către persoanele juridice fără scop lucrativ
EMITENT: MINISTERUL FINANŢELOR PUBLICE
PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL NR. 20 din 15 ianuarie 2002 si imi deschideati capul .

SE POT INCADRA LA NEREGULI ADUSE NORMELOR METODOLOGICE PRIVIND ORGANIZAREA SI FUNCTIONAREA ASOCIATIILOR DE PROPRIETARI I CAT SI INCALGCAREA LEGII 230/2007=D>PRIN CEEA CE NU AU FACUT EI, NU CA N-AR FI FOST INDREPTATITI SA FACA
S-A GRESIT DE LA ADMINISTRATOR, PRESEDINTE INCLUSIV COMISIA DE CENZORI
SI MAI AM TIMP DE STUDIU
V-AM SPUS CA S-AU PUS CU CINE NUTREBUIA ::thumbup:
Răspuns la discuția referitor plata penalitati
multumesc v-am ascultat
Răspuns la discuția referitor plata penalitati
am citit multumesc ,
voi cere documente justificative pentru tot si situatia contabila la zi din 2006 pana in prezent si dvs stiti foarte bine ce inseamna documente justificative la o penalizare.
si va rog suntem oameni prezumtia de nevinovatie o avem ambele tabere pana la hotararea judecatoreasca.