avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate mlm76

Activitate mlm76

Am o nelamurire, daca in urma unui omor sotul(concubinul) supravietuitor este in detentie si sa stabilit un cuantum pentru plata pensiei pentru copii, rudele detinutului sunt obligate sa plateasca? In hotararea judecatoreasca nu este mentionat acest lucru. Va multumesc anticipat.
Multumesc frumos
Multumesc frumos
Ar trebui sa fie curat cazierul daca pe 30.06.2011 sentinta a ramas definitiva
Cand devine cazierul curat daca am fost condamnat la 6 luni cu suspendare si 2 ani si 6 luni de incercare. Mentionez ca nu am m-ai avut nici o abatere. Perioada de incercare a luat sfarsit pe fata de 01.07.2014
Buna ziua, pot merge sa votez daca in 2011 am fost condamnat la 6 luni de inchisoare cu suspendare , sentinta data in data de 30.mai 2011,pentru conducerea unui autovehicul sub influenta bauturilor alcoolice? Mentionez ca la alegerile locale nu am putut vota. Multumesc anticipat.
i-mi cer scuze pt ca nu am adaugat toate datele
la data decesului tatal beneficia de somaj pentru ca era dat in conditiile ordonantei de la acea vreme
acum el ar fi implinit virsta standard de pensionare perioada cit au fost casatoriti 25 ani, iar mama a crescut 3 copii pina dupa virsta de 18 ani
tatal meu a decedat in 2000. acum ar fi implinit pe 31.07 65 de ani
mama mea a implinit virsta de 57 ani poate beneficia de pensia de urmas?
ce documente sunt necesare?
multumesc anticipat.