avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate king_julian

Activitate king_julian

Azi au fost chemati la repartitie cei care au promovat examenul de capacitate, cei cu inm-ul.
Are cineva vreo informatie de la CSM legata de repartitii? Cand?Unde?Cum?
Desi se cunoaste situatia (faptul ca o persoana nu poate solicita evidenta operativa cuprinsa in cazier) vad ca se mentine aceasta solicitare. Probabil ca le place ca toti cei admisi sa sune non-stop si sa ii intrebe.
M-am confruntat si eu cu aceeasi problema si sunt in asteptarea documentului de justificare.
De ce sa fie simplu, cand poate fi complicat !

S-au afisat programarile la EXAMENUL PSIHOLOGIC !
Niciun examen nu seamana cu altul. Si eu am avut fluctuatii mari intre sesiuni, dar am continuat sa invat. In final am reusit ! Deci sfatul meu este perseverezi !
Nu trebuie sa faceti comparatie intre examenele dintr-un an, tot timpul au fost diferite din punct de vedere al complexitatii. Cele din primavara sunt mai usoare, cele din toamna mult mai grele (in sesiunile din toamna niciodata nu se ocupa locurile - cel putin in ultimii ani). Adica un 7 in primavara echivaleaza cu un 5,5 - 6 in toamna.

@corneliag: Raspunsul pentru tine se afla in paginile anterioare ale acestui topic.
S-AU AFISAT REZULTATELE !!!
AM REUSIT !!! Felicitari si celorlalti care au intrat !

P.S. Imi cer scuze pentru tot ce am spus rau de CSM. Chiar au fost corecti !!!
Nu lucrez in politie, dar am fosti colegi de facultate in toata tara !
De asemenea, am discutat la finalul examenului (adica pe 15 noiembrie) cu majoritatea celor care au participat din zona mea si stiam inca de atunci rezultatele cunoscutilor. Cei care mi-au "scapat" erau la cursuri la INM (doar 3 din cei 12) si cu ei am vb la telefon duminica (dupa ce dezbatusera problema cu ceilalti care sunt deja la institut, dar au participat si la examenul din 15 noiembrie). La randul lor, fiecare a fost in week-end pe acasa (sau a comunicat prin telefon) si au mai aflat cate ceva.
Asadar mi-am facut o idee despre ce se intampla si cam asta e nivelul general.
sibila a scris:

a sunat cineva la ei sa intrebe? Oare daca i-am presa cu telefoane vor afisa mai repede?


Nu stiu daca a sunat cineva, dar ar fi o idee ! Oricum deja devin jenanti ! Nu se poate ca rezultatele unor teste ce se corecteaza intr-o ora sa nu fie prezentate nici dupa 8 zile.
Ultima noutate: 12 persoane care au fost admise la INM in luna august (si aveau vechime peste 5 ani) au participat si la concursul din 15 noiembrie. Din acestea doar 1 a reusit sa obtina peste 7.
Morala: Daca vor fi multe medii peste 8 si se ocupa toate locurile, nu ma poate convinge nimeni ca a fost un examen corect. (pentru ca nivelul general este EXTREM de slab)
Ceva este suspect pentru ca la acelasi numar de candidati, de la o sesiune la alta, practic se dubleaza timpul de raspuns. Ca sa nu mai zic de faptul ca e o mare coincidenta intre momentul cand se publica rezultatele si celalalt mare eveniment national ! Oare ce putem intelege din asta ?
Oricum ar putea fi si ei mai transparenti in sensul ca se poate publica in circa 2-3 ore de la examinare lista preliminara a notelor si pozitiilor fiecaruia !
Cu privire la celalalt aspect - repartitia intr-o alta zona - vreau sa spun ca e destul de naspa, toate persoanele pe care le cunosc si sunt in aceasta situatie nu contenesc sa sa planga (pentru felul in care sunt tratati de "localnici" si colegi, de faptul ca e destul de greu sa-ti faci prieteni si de imposibilitatea de a te transfera in zona de domiciliu).
Buna dimineata ! Vad ca toata lumea a amutit ! Ce se intampla ? Nu inteleg ce le trebuie atat de mult timp sa corecteze niste grile !!!!
In primavara le-a trebuit 5 zile, iar toamna trecuta doar 4 !