avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate geany_na

Activitate geany_na

Răspuns la discuția un sfat urgent, va rog!!
...si ce inseamna sa ma pregatesc financiar...ptr lichidare?
Răspuns la discuția un sfat urgent, va rog!!
va multumesc pentru raspunsurile prompte...apreciez f mult....ok...luand varianta cu suspendarea, banuiesc ca am nevoie si de semnatura lui; el acum este la Parchetul General din oras...ce fac daca nu se mai intoarce, ma duc la el in arest sa-mi semneze?...
Răspuns la discuția un sfat urgent, va rog!!
as vrea sa incerc pe cat posibil sa nu mai am de a face nici cu el nici cu firma...
nu nu sunt angajati......si evident nu vreau sa platesc impozit in continuare...de unde bani daca firma nu a produs nimic momentan...
Răspuns la discuția un sfat urgent, va rog!!
inainte de suspendarea firmei banuiesc ca trebuie sa platesc si acest impozit forfetar ..daca pana in martie a avut activitate firma...
intr-un SRL in care eu sunt asociat cu 30% dar si administrator,care a a avut activitate pana in luna martie......si in care asociatul meu cu cealalta parte de 70% e in ancheta si posibil sa intre la inchisoare ptr datorii la stat pe o alta firma(lucru pe care eu nu l-am stiut..evident)...cum sa fac sa inchid firma sau sa ii suspend activitatea?.....Precizez ca firma a fost infiintata in 2005 de mine si tatal meu(eu asociat unic el administrator), a avut activitate pana in 2006 dupa care au fost depuse bilanturi pe 0; iar anul trecut in noiembrie am devenit eu administrator si asociat (30%) cu inca un asociat 70 %...va rog sa imi dati un raspuns orice,ptr ca eu nici nu vreau si nici nu pot avea grija de activitatea firmei in continuare.Va multumesc anticipat.