avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate Lumary

Activitate Lumary

Dl politist s-a prezentat la usa cautand pe X_fostul propietar, mentionand ca trebuie sa afiseze actul respectiv la adresa din buletin al posesorului amenzii; ......sub semnatura am specificat "actual propietar".
Am realizat mai tarziu ca nu tr sa semnez ....acum vreau sa stiu cu ce m-ar putea afecta fapta in sine.

Va multumesc din nou.
Buna ziua,
Ce se poate intampla in conditiile in care am semnat un PV pt o amenda a fostului propietar_mentionez ca acesta nu si-a schimbat buletinul la noul dominciliu-? Am incercat sa iau legatura cu acesta telefonic, dar nu are tel deschis, iar cand nu-l are nu raspunde.

Va multumesc
Răspuns la discuția Recuperare investitii
Aveti dreptate, am facut de buna voie investitiile in locuinta, socrii neavand posibilitatea financiara realizarii acestor investitii.
Va multumesc pt raspunsul prompt.
Buna ziua, imi cer scuze daca nu am postat subiectul corect, as dori daca se poate un raspuns concret la urmatoarea intrebare:

Ce sanse sunt sa imi recuprez investitiile facute? si in ce proportie?

Eu si sotul locuim cu parintii lui, acum 4 ani am luat un credit in suma de 5.000 RON, bani pe care i-am investit in casa acestora asa: 4.oooRON(pt care avem factura) si diferenta de 1.000RON tot investie dar nu avem acte doveditoare(nu chitanta, nu facturi).
Creditul il inchidem in decembrie 2009, suma totala de restituit fiind de 6.800RON
Vom schimba domiciliul si am dori sa stim care sunt sansele sa ne recuperam investitia:
1.toti cei 6.800RON (pt care inca platim rate)
2. suma imprumutata 5.000RON
3. suma de pe facutra 4.000RON
in cazul in care se ajunge la tribunal, pt ca pe cale amiabila nu se poate rezolva.
Va multumesc