avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate scuter

Activitate scuter

Buna ziua.va rog sa ma ajutati si pe mine am nevoie de un exemplu de plingere penala catre fostul sot care nu mai plateste pensie de intretinere de 3 luni si as dori sa stiu ce trebuie sa fac cu acea plingere din cite stiu sa o depun la parchet dar am auzit ca mai trebuie una depusa si la politia de care apartine asa este?de la ce data se calculeaza neplata pensiei dupa sosirea comunicarii?Va multumesc frumos.
buna ziua va rog sa ma indrumati si pe mine unde trebuie sa merg.Fostul sot care este obligat sa plateasca pensie de intretinere fiului meu nu a mai platito.la dosar exista o ordonanta de poprire catre firma la care lucreaza dar aceasta nu a trimiso niciodata la domiciliul meu pensia punindo tatal prin posta pina in luna februarie cind am deschis procesul pentru marirea acesteia.deci in luna fabruarie nu a mai pus banii apoi in luna martie ia pus urmind ca in aprilie si mai sa nu ii mai puna.Comunicarea am primito pe 2 aprilie dupa cit timp se poate face plingere penala/si unde se face asta/e nevoie de avocat?nr de tel de la firma la care lucreaza nu il am si nici adresa fiind o firma din alt judet.Ce pot face va rog ajutatima.va multumesc
Răspuns la discuția somaj dupa ccc
va multumesc dar copilul a facut 2 ani pe 18 mai iar sotul cand a mers la firma acum i sa spus ca nu au cunostinta daca se poate intra in somaj sa se intereseze el si daca se poate din partea lor nu e nici o problema dar unde sa mearga.iar despre angajare cit ar trebui sa mai lucreze pt a putea intra in somaj desi firma spune ca nu sta bine dar nu sunt obligati sal angajeze dupa ccc.ce ar putea sa faca unde sa primeasca informatii sigure si daca mai poate face ceva ccc incepe odata cu nasterea copilului?
Discuție somaj dupa ccc
buna ziua as dori si eu sa stiu daca sotul meu care termina acum concediul pentru cresterea copilului poate intra in somaj direct din concediu.va multumesc.