avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate CLIO

Activitate CLIO

Daca legea nu a fost pusa in aplicare, cu 1 Ianuarie, ce vina am eu ?
Pe mine cine ma despagubeste?
Multumesc frumos!Este dreptul meu, nu conteaza ca eu am venituri sau nu, atata timp cat platesc impozite la stat!
Basescu a spus ca se revine la 600!
Il pot primi retroactiv pana la 30 Mai?
Universitatea politehnica bucuresti!
Isi mascheaza veniturile anumitor salariati, adaugand sporurile ilicite in salariu!
Fenteaza pe salariatii bagati in bezna !
Noi care am fost fentati, ce drepturi avem???
Va multumesc pentru raspuns!
Cum se poate actiona in Politehnica in aceasta situatie??
D-na Andronescu mi-a spus astazi ca salariul minim pe econimie de 705 lei nu se aplica la bugetari, ci doar la cei nonbugetari, care este adevarul?
D-na Andronescu a avut grija sa fenteze guvernul pentru o anumita parte a salariatilor, adaugand toate sporurile in salariul de baza!
In schimb nu s-a sinchisit de cei cu salariile sub 705 lei!
In afara de sporul de vechime, nu am benficiat de alt spor! Datorita unui viciu de procedura, o parte din salariatii facultatilor, au fost privati de anumite sporuri!Avand in vedere ca am cotizat peste 30 de ani, cam la cat s-ar ajunge punctul de pensie?Se pune la socoteala si al 13 salariu luat de-a lungul timpului/?La Resurse umane, nimeni nu stie nimic!
Imi cer scuze sunt cam repezita!
Avem un decan ciudat, foarte ciudat!
S-a ajuns sa plece salariatii din pricina dansului!
Ieri i s-a pus pata sa taie 2 ore unui salariat didactic auxiliar, din motive personale!
Acest salariat bugetar nu semneaza nicio condica!
Cum este atunci posibil sa demonstreze ca a lipsit 2 ore???
Desi a fost la post, dar nu semneaza intr-o condica de prezenta?
Cum este posibil ca un decan sa se ocupe de prezenta personalului didactic auxiliar?
Cum este posibil ca un decan sa hartuiasca personalul auxiliar fara sa raspunda?
Secretarele facultatii, au plecat, s-au dus unde au vazut cu ochii, nu au putut sa lucreze cu un astfel de decan!
Acum nu avem secretare de facultate....
Sunt impresionata, va multumesc tuturor pentru interesul si profesionalitatea cu care mi-ati raspuns!
Mi-ati ajutat mai multe colege din Universitatea Poli Bucuresti, Facultatea de Aero,care sunt in aceeasi "barca" cu mine!
Female, 10 04 1954
30 de ani si 4 luni, cotizati la casa de pensii!
M-ar interesa, cam cat ar fi pensia!
De asemeni daca aceasta posibilitate de a iesi la pensie la 55 de ani cu cotizatie de peste 30 de ani,este valabila si din 2010!
Va multumesc !