avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate broasca maria

Activitate broasca maria

multumesc pt informatie,mia fost de folos.
vreau sa stiu pe ce sait pot gasi detalii despre procesul pe care il am pe rol,urmatoarea infatisare ma intereseaza,pt ca nu sunt in localitate.
sotul sorei mele este bolnav de schizofrenie,in ultimul tim nu a mai luat medicamentele si a consumat alcool,de o saptamana a inceput sa aibe crize vb fara noima iar de 2 zile a plecat dintro localitate din jud.Vaslui unde era in vizita la parinti pt a ajunge la domiciliul sau din jud. Caras-Severin,la inceput a comunicat cu sora mea la telefon dar de 24 de ore nu mai stie nimic de el.Ce trebuie sa faca,unde sa sa adreseze sora mea pt asi gasi sotu. A MERS LA POLITIE IAR CEI DE ACOLO IAU SPUS CA TREBUIE SA ASTEPTE 48 DE ORE SI APOI SA FACA O RECLAMATIE.
va multumesc pt informatii,mai am o intrebare,era sau nu de datoria notarului sa ma informeze daca vreau sau nu sa se faca notificarea in CF atunci cand am facut acel precontract?
nu cred ca sa facut acel demers la CF,as putea face acum ceva in acest sens?
in octombrie am incheiat um precontract de vanzare-cumparare achitand 25% din suma totala,urmand ca in termen de un an sa achit diferenta si sa perfectam contractul,este vb de o locuinta.Acum proprietarii ma ameninta ca vor vinde la alta persoana daca eu nu achit pana in 20 ianuarie.Ce pot face pt ai obliga sa respecte intelegerea ? Precontractul este facut la notar.
in urma hotararii judecatotesti tatal baiatului meu este obligat la plata pensiei alimentare,cat a lucrat in tara,aceasta ia fost retinuta din salariu,de la desfiintarea firmei respective am ajuns la o intalegere cu respectivul si mia trimis la 2-3 luni o suma reprezentand pensia alimentara,din ianuarie anul acesta nu am mai primit nimic,mentionez ca de 2 ani el munceste in italia cu acte nu la negru,lam intrebat ce are de gand si nu am primit nici un raspuns,as dori sa fac apel in instanta.Cum trebuie sa procedez?
unde pot sa ma adresez cu o plangre impotriva unor chirias ai unui vecin care deranjeaza linistea si nu pastreaza curatenia,mentionez ca este vorba despre un bloc cu utilitati in comun,acestia fac doar mizerie. Cel care a inchiriat locuinta nu este proprietar de drept ci fata acestuia care este plecata din tara,presupunem ca acestia nu au contract de inchiriere.Toti ceilalti locatari suntem proprietari,as vrea sa mai stiu daca putem interzice incirierea unei locuinte avand utilitati in comun.
Răspuns la discuția FORMULARUL E411
baiatul are 13 ani si beneficiaza de alocatia din romania,as dori sa poata beneficia de cea din italia daca se poate.
Discuție FORMULARUL E411
am un baiat dintro rel. de concubinaj,tatal este in italia unde lucreaza legal,unde trebuie sa ma adresez pt a beneficia de prevederile acestui formular ?