avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 232 soluții astăzi
Forum Activitate larisa maria

Activitate larisa maria

Răspuns la discuția plata acoperisului la bloc
Multumesc pt raspunsuri......am rezolvat cu plata......fara penalizariB-)
Răspuns la discuția plata acoperisului la bloc
Nu am restante la asociatie......intotdeauna platesc la timp......dar mergand pe mana juristului cum ca acoperisul intra la investitii , nu la reparatii nu am achitat pana acum......daca sunt de acord pot sa platesc maine pretul initial pt acoperis......important e ca se poate discuta despre penalizare=D>......daca nu vor asa, pot sa platesc lunar o suma pana cand achit tot? au ce sa-mi faca daca as vrea sa platesc in transe? ms
Buna,
Sunt din rm. valcea si locuiesc intr-un apartament. Acum 2 ani s-a facut un tabel pt strangerea semnaturilor pt a se face acoperis, eu nu am fost de acord si mi-am exprimat acesta opinie. Ulterior am fost trecuta pe tabel cu suma de 1450 lei costul acoperisului. Am vorbit cu un jurist care mi-a zis ca acoperisul intra la investitii nu la reparatii sa fiu obligata sa platesc. Acum mi-a venit somatie cum ca voi fi citata in instanta pentru plata respectiva care a ajuns la 1950 cu tot cu penalizari. Pot face ceva in privinta asta?.....sau macar sa nu platesc penalizarile? va rog dati-mi un raspuns...multumesc