avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate vanill2004ro

Activitate vanill2004ro

Va rog sa-mi lamuriti si mie problema dosarelor ce nu au fost depuse in termen pe legea 10,fiindca am auzit cum ca s-ar fi dat recent inca un termen pentru depunerea acestor dosare insa pe net nu gasesc nimic.
Detin 5 dosare pe legea 10 cu case +teren aferent in Bucuresti (Bd. Ferdinand si Mihai Bravu) ce nu au fost depuse in termen si nu gasesc pe nimeni dispus sa accepte o colaborare privind solutionarea in schimbul unui procent prestabilit.
In caz ca vre-un avocat este interesat va rog sa ma contactati.
Răspuns la discuția litigii legea 10
locuiesc in Bucuresti si notificarile sunt facute tot pentru imobile din Bucuresti
Detin mai multe litigii pe legea 10 pentru care nu s-au depus notificari in termenul legal dar si dosare pentru care s-au depus notificari in termenul legal daca intereseaza pe cineva va rog sa ma contactati.
Intr-un act de partaj voluntar al familiei mele sunt trecute si niste drepturi petrolifere pe o suprafata de 200 ha din zona Ploiesti.In momentul in care zacamantul a fost gasit si a inceput exploatarea de catre statul roman(aprox. 1930) familia mea primea 30% din ce se exploata in schimbul cesionarii terenului.Dupa 1945 nu a mai primit nimic evident.Ma intereseaza acum daca aceste drepturi petrolifere se pot retroceda.mentionez ca terenul a fost retrocedat in natura in urma cu aprox. 7 ani.
Răspuns la discuția drepturi litigioase legea 10/2001
nu am discutat cu nimeni vanzarea dosarelor,doar am incercat solutionarea lor apeland la un avocat care se ocupa de dosare pe legea10 si acesta mi-a spus ca sansele de a castiga procesul de repunere in termen sunt aproape nule.
Detin si alte dosare ce au fost depuse in termenul legal si stau prin primarie de 8 ani.
Răspuns la discuția drepturi litigioase legea 10/2001
multumesc pentru raspunsuri.
Detin 5 dosare (imobile situate in centrul capitalei) pentru care NU au fost depuse in termen notificarile la PMB.Exista o motivatie insa am inteles ca nu prea conteaza.As vrea sa stiu daca se mai poate face ceva cu aceste dosaresi daca este cineva interesat in cumpararea drepturilor litigioase sau in a ma ajuta la solutionarea acestora.
Multumesc anticipat