avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ANGAJAREA UNUI SOMER CF OUG13/2010
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ANGAJAREA UNUI SOMER CF OUG13/2010

ANGAJAREA UNUI SOMER CF OUG13/2010

Buna ziua, societatea la care lucrez vrea sa angajeze someri cf oug 13/2010, am fost la Ajofm Vatra Dornei si mi au zis ca ei nu au nici un fel de formular, m au trimis la finante unde mi au spus acelasi lucru. Va rog sa mi spuneti in ce conditii se poate beneficia de aceasta ordonanta, si unde trebuie sa ma adresez??


Alte discuții în legătură

Ordonanta 13/2010 in 2011 spirescu spirescu Ordonanta 13/2010 mai este valabila si in ianuarie 2011? Mai precis, angajatorul care angajeaza someri pe perioada nedeterminata, pe posturi nou create, ... (vezi toată discuția)
Este scutit angajatorul de taxe daca angajeaza o persoana care este in somaj? giulia82 giulia82 Buna ziua, eu sunt in somaj pana pe 1.08.2010 si as vrea sa stiu daca ma angajeaza cineva acum,este scutit de taxe pentru mine 6 luni?daca asa este legea,si ... (vezi toată discuția)
Certificat privind stagiul de cotizare dionisiia dionisiia Va rog sa imi spuneti cum se procedeaza pentru a obtine un certificat privind stagiul de cotizare.Am nevoie de acest certificat plus desfasuratorul lui pentru ... (vezi toată discuția)