avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sentinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sentinta

in cat timp se da o sentinta judecatoreasca?
Termenul normal de redactare a unei hotarari este de 30 zile de la data pronuntarii.
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2010
Ioana Voicu - Cabinet de avocat - Voicu Legal Partners, Avocat
pai au trecut mai mult de 45 zile:">:">
unde anume sa ma adresez ..nu am primit nici o comunicare in scris ..am verificat doar pe internet si am vazut rezolutia...
Termenul in fapt de redactare,este conditionat de bagajul real de cauze,
complexitatea ,urgenta acestora ,interesul factorilor responsabili
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2010
ynocentta, utilizator
Depinde de obiectul litigiului. Asa cum s-a spus, in general 30 de zile este termenul. Puteti formula o cerere de urgentare a redactarii hotararii.

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca dolores.11 dolores.11 Am avut termen pentru solutionare intr-un proces civil pe data de 07.07.2011 si nici pana azi nu am primit hotararea, eu trebuie sa depun recurs. Ce parere ... (vezi toată discuția)
Cat dureaza pana primesc decizia de la proces acasa doncristiano doncristiano Pe 30.03.2010 am castigat un proces cu solutie irevocabila fiind la recurs(o revedicare imobiliara asupra unui mic teren arabil). Vreau sa stiu care este ... (vezi toată discuția)
Cit timp dureaza -redactare sau? solutie ? dorudoru dorudoru Pe data de:06-04-2011 Sa terminat un proces civil la judecatorie (Hotarare judecatoresca care sa tina loc de act autentic-vinzare-cumparare casa. pe siteul ... (vezi toată discuția)