Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sentinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sentinta

in cat timp se da o sentinta judecatoreasca?
Termenul normal de redactare a unei hotarari este de 30 zile de la data pronuntarii.
Ioana Voicu - Cabinet de avocat - Voicu Legal Partners, Avocat
pai au trecut mai mult de 45 zile:">:">
unde anume sa ma adresez ..nu am primit nici o comunicare in scris ..am verificat doar pe internet si am vazut rezolutia...
Termenul in fapt de redactare,este conditionat de bagajul real de cauze,
complexitatea ,urgenta acestora ,interesul factorilor responsabili
ynocentta, utilizator
Depinde de obiectul litigiului. Asa cum s-a spus, in general 30 de zile este termenul. Puteti formula o cerere de urgentare a redactarii hotararii.