Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Se poate obtine finantare nerambursabila in cazul in ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Se poate obtine finantare nerambursabila in cazul in care proiectul se face pe un teren concesionat?

Doresc sa aflu mai multe detalii.
Va multumesc.
Sunt necesare mai multe detalii despre proiect.
in principiu se poate, dar trebuie sa reveniti cu mai multe amanunte
Sepoate.....
Din punctul de vedere al terenului pe care va fii amplasata investitia nu sunt probleme atata doar ca trebuie sa fiti atent ca perioada concesiunii sa fie suficient de lunga (in general 8-10 ani)
In rest depinde de ce doriti sa faceti
In principiu se poate dar trebuie avut in vedere ca durata contractului sa acopere o perioadă de cel putin 10 ani de la data depunerii Cererii de Finanţare.
adel bacau
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Este vorba despre un teren concesionat pe o perioada de 40 ani.
Doresc sa construiesc prin finantare un hotel.

Astept mesaje de la voi cu sfaturi (pasi de urmat).