avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despre plata rentei viagere in 2010
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despre plata rentei viagere in 2010

am citit de curand ordonanta de urgenta 17 din 2010 referitoare la renta viagera. in completari si pe net scria ca nu se maidepun dosare pentru renta viagera. intrebarea mea este nu se mai plateste deloc renta viagera sau pentru cei aflati in program se continua plata acesteia? multumesc

Alte discuții în legătură

Renta viagera agricola tzuku51 tzuku51 Mama mea a vandut in 2006 6ha de teren agricol si primeste din 2007 renta viagera cate 600euro/an. Sotia mea a vandut in 2012 3,25ha la fostul arendas,in zona ... (vezi toată discuția)
Subiect:renta viagera anamariacelik anamariacelik socrii mei au vandut 1ha pamant.in toamna anului trecut a aparut o lege afisata la consiliul popular in care se specifica ca toti cei care au vandut pamant,au ... (vezi toată discuția)
Intrebare referitoare la renta viagera nella nella Am citit pe internet ca renta viagera acordata persoanelor peste varsta de 62 de ani este valabila doar pana in anul 2010. Va rog frumos sa imi confirmati ... (vezi toată discuția)