avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale activitãþi excluse de normele europene cu privire la ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

activitãþi excluse de normele europene cu privire la ajutorul de stat

Hello tuturor,
Conform OUG ptr stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor apartinand intreprinzatorilor tineri (debutanti) ,Art. 3. (1) e) prevede ca (microintreprinderea) are în obiectul de activitate cel mult 5 (cinci) grupe de activităţi prevăzute de clasificarea activităţilor din economia naţională în vigoare (CAEN Rev. 2) şi nu poate include în obiectul de activitate următoarele activităţi: intermedieri financiare şi asigurări; tranzacţii imobiliare, activităţi de jocuri de noroc şi pariuri, producţie sau comercializare de armament, muniţii, explozibili,tutun, alcool,substanţe aflate sub control naţional, plante, substanţe şi preparate stupefiante şi psihotrope, precum şi activităţile excluse de normele europene cu privire la ajutorul de stat.
Aveti idee care sunt aceste activitati excluse de normele eu in ceea ce priveste ajutorul de stat?
:O

Alte discuții în legătură

Srl-d coduri caen CatalinIoan CatalinIoan La un srl-d trebuie trecute maxim 5 coduri caen sau 5 grupuri de coduri caen ? am nevoie de un raspuns cat se poate de rapid. multumesc frumos :) (vezi toată discuția)
Am srl d caen 4781 pot vinde băuturi? Larisa și hajni Larisa și hajni Bună ziua am o întrebare am srl d caen 4781 pot vinde băuturi alcoolice și țigări an bar și am magazin mic cu alimente mulțumesc (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile pentru achizitie franciza mariokempess mariokempess Buna, Daca infiintez un srl-d,pot aplica pentru banii nerambursabili de la stat, pentru ai folosi la cumpararea unei francize de amanet? (vezi toată discuția)