avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Delegata sa coordonez si sa semnez actele ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Delegata sa coordonez si sa semnez actele compartimentului

Tocmai am intrat in posesia unei dispozitii de primar prin care am fost delegata sa coordonez si sa semnez actele compartimentului.Intrebarea mea este cum ma intitulez? Sef compartiment? Sef coordonator compartiment?Ce titulatura folosesc ?Va mentionez ca in urma reorganzarii conf.63/2010 postul de sef serviciu a fost desfiintat.In cadrul compartimentului au fost detasate cu 40% ,2 persoane din alte compartimente,functionari publici,care sa ma ajute la treaba.#-o:D
Cel mai recent răspuns: aspasia2010 , utilizator 17:11, 11 Noiembrie 2010
dar fisa postului ati citit-o?sau contractul de munca?si chiar a uitat dl primar sa va spuna cum va intitulati?intrebati-i pe subordonati :(=D>:">
Deci,sa va explic.Aici nu este vorba de cum ma numesc colegii ci unde imi pun eu semnatura.Pana nu demult ,mai exact pana la aparitia ordonantei 63 eram sefa de serviciu.Acum,pot eu doar pe baza acestei dispozitii de primar prin care am fost imputernicita sa semnez acte si sa coordonez serviciul in locul sefului de serviciu?Adica o lucrare este semnata de una dintre colege care a intocmit-o si imi este inaintata la verificat.Eu unde semnez? Ca ce?#-o
Poate ma ajuta d.l Mihai ca dumnealui este omul care se pricepe la toate.Multumesc!;)
Daca raspundeti de acesta dar nu aveti spor de conducere = coordonator compartiment...
va semnati simplu : functia detinuta
exemplu : consilier, cls. I, gr.prof. principal, Popescu Vasile
nu incurca absolut cu nimic, sa puneti si " coordonator compartiment", dar, e hilar... suna ca " extrema ascunsa" la fotbal.... :)

Alte discuții în legătură

In ce conditii pot beneficia de sporul de conducere? rianaadnana rianaadnana Pana la aparitia OUG 63/2010 am ocupat postul de sef birou SPCLEP,pentru care beneficiam de sporul de conducere de 25%.Acum,dupa ce am fost destituita din ... (vezi toată discuția)
Disperare:mai primesc sporul de conducere? iolanda35 iolanda35 Conform OUG 63/2010 serviciul nostru s-a reorganizat si am ramas din 8 doar 4 persoane,colegii mei fiind redistribuiti in alte servicii.Daca....repet daca ... (vezi toată discuția)
Angajare personal contractual in cadrul unei primarii bubi26 bubi26 Sunt sef serviciu PR in cadrul unei primarii. Am in sobordine, alaturi de alte compartimente si un compartiment Arhiva cu un post vacant de functionar public ... (vezi toată discuția)