Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Delegata sa coordonez si sa semnez actele ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Delegata sa coordonez si sa semnez actele compartimentului

Tocmai am intrat in posesia unei dispozitii de primar prin care am fost delegata sa coordonez si sa semnez actele compartimentului.Intrebarea mea este cum ma intitulez? Sef compartiment? Sef coordonator compartiment?Ce titulatura folosesc ?Va mentionez ca in urma reorganzarii conf.63/2010 postul de sef serviciu a fost desfiintat.In cadrul compartimentului au fost detasate cu 40% ,2 persoane din alte compartimente,functionari publici,care sa ma ajute la treaba.#-o:D
dar fisa postului ati citit-o?sau contractul de munca?si chiar a uitat dl primar sa va spuna cum va intitulati?intrebati-i pe subordonati :(=D>:">
Deci,sa va explic.Aici nu este vorba de cum ma numesc colegii ci unde imi pun eu semnatura.Pana nu demult ,mai exact pana la aparitia ordonantei 63 eram sefa de serviciu.Acum,pot eu doar pe baza acestei dispozitii de primar prin care am fost imputernicita sa semnez acte si sa coordonez serviciul in locul sefului de serviciu?Adica o lucrare este semnata de una dintre colege care a intocmit-o si imi este inaintata la verificat.Eu unde semnez? Ca ce?#-o
Poate ma ajuta d.l Mihai ca dumnealui este omul care se pricepe la toate.Multumesc!;)
Daca raspundeti de acesta dar nu aveti spor de conducere = coordonator compartiment...
va semnati simplu : functia detinuta
exemplu : consilier, cls. I, gr.prof. principal, Popescu Vasile
nu incurca absolut cu nimic, sa puneti si " coordonator compartiment", dar, e hilar... suna ca " extrema ascunsa" la fotbal.... :)