Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim 670+indici??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim 670+indici??

La salariul minim de 670 se mai calculeaza acei indici?
Da, la cei 700 + coeficientii de salarizare, in functie de post / studii.
Gasiti aici un tabel cu coeficientii de salarizare 2011
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cand se incepe aplicarea coeficientilor?
Nu este inregistrat CCMUNN, se poate fara ?
namiru a scris:

Cand se incepe aplicarea coeficientilor?
Nu este inregistrat CCMUNN, se poate fara ?

Daca nu este inregistrat , atunci nu se pot aplica prevederile lui.
O sa aflam, in curand, ca a fost inregistrat la MM si publicat si in M.O. partea a V-a.