avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... IMPOZITUL PE VENIT EXISTA DE LA 1ian 2011?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

IMPOZITUL PE VENIT EXISTA DE LA 1ian 2011?

La microintreprinderile cu o cifra de afaceri de pina la 100.000€ intr-un an calendarisic, si cu un nr de max 9 angajati, s-a reintrodus (incepand cu 01.01.2011) impozitul de 3% pe venit? Daca da, din ce document rezulta acest lucru?

Alte discuții în legătură

Trecerea de la societate platitoare pe profit la microintreprindere cu impozit de venit Luca Ileana Luca Ileana Salut. In noiembrie 2009 mi-am infiintat o firma srl platitoare de impozit pe profit si neplatitoare de tva. vreau sa trec aceasta firma la ... (vezi toată discuția)
Pragul de trecere de la microintreprindere la platitor de impozit pe profit Admin Admin Pragul de trecere de la microintreprindere la platitor de impozit pe profit e tot de 100 de mii de euro? Sau s-a modificat ceva? (vezi toată discuția)
Lista microintreprinderi cominu cominu va rog frumos imi puteti da si mie cateva exemple de microintreprinderi care la inceput au avut pana in 9 angajati si cifra de afaceri pana in 100.000 de euro ... (vezi toată discuția)