avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere revisal

Exista modificari cu privire la transmiterea revisalului?
Potrivit HG 161/2006 registrul se transmite la inspectoratul teritorial de munca în format electronic, prin utilizarea uneia dintre următoarele modalităţi:
a) prin completarea on-line a bazei de date existente pe portalul Inspecţiei Muncii;
b) prin e-mail, pe baza de semnatura electronica;
c) prin depunerea la sediul inspectoratului teritorial de munca în format electronic, însoţit de o adresa de inaintare semnată de angajator.
Incepand cu 01.01.2011 pot sa mai depun la itm revisalul in modalitatea prevazuta la lit. c) ?
Cel mai recent răspuns: ContSters158053 , utilizator 21:46, 31 Ianuarie 2011
ITM-ul nu mai primeste (vizeaza) nici un act incepand cu 01.01.2011, mergeti si cereti parola pt. REVISAL pt. a-l transmite online.
Cum ITM-UL NU PRIMESTE NICI DECLARATIA LA DEC.2010?
eu am dus niste corectii la cev pe 2010 si le-au primit ca pana acum
nu primesc nimic aferent lunii Ianuarie
totusi m-ati facut curios cu parola
sa inteleg ca a fost cineva pana acum si le-a dat asa ceva???
ITM primeste declaratia pe decembrie 2010.
Eu am depus revisalul pe discheta pana acum. Si vreau sa stiu daca se mai poate, iar, daca nu, care este procedura de urmat?

Alte discuții în legătură

Declaratie inventar comision itm Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Spuneti-mi va rog mai trebuie depusa declaratia privind comision itm ? Multumesc (vezi toată discuția)
Salariul minim pe economie Dinush Dinush S-a aprobat legea prin care sal minim pe economie este de 670 lei brut? Daca da, in cat timp trebuie sa modificam toate CIM? De asemenea, de acuma inainte ... (vezi toată discuția)
Mojorare salarii conform noului contractului colectiv la nivel national Daniela Camelia Nicolae Daniela Camelia Nicolae As dori sa stiu daca pot sa duc la ITM actele aitionale cu modificarile prevazute de contractul colectiv la nivel national desi nu s-a publicat in MO? (vezi toată discuția)